Informator turystyczny - strona startowa Turystyczny serwis społecznościowy - logowanie
Dzisiaj jest poniedziałek, 24 kwietnia 2017 roku, imieniny:
Zaloguj się | Rejestracja
wycieczki zagraniczne
Hotele w Polsce i na świecie
Bilety lotnicze
Autokary
Wypozyczalnia samochodów
Ubezpieczenia turystyczne
Domki wakacyjne na świecie
Czarter jachtów na świecie
WYSZUKIWANIE WYCIECZEK
Podstawowe opcje wyszukiwania:
Kierunek wyjazdu:
Kraj:
Region:
Rodzaj dojazdu:
samolot
autokar
wlasny
Wyjazd z:
Określ przedział czasowy:
Data od:
Data do:
Korzystne oferty cenowe:
last minute
promocja cenowa
wcześniej taniej
Opcje dodatkowe:
Rodzaj wyżywienia:
AI (wszystko w cenie)
FB (trzy posiłki)
HB (dwa posiłki)
BB (śniadanie)
OV (brak wyżywienia)
Standard hotelu:
*
**
***
****
*****
Zakres cenowy:
Cena od:
Cena do:
Rodzaj:
Biuro:
Nazwa:
Strona główna » Wycieczki » Mongolia » prezentacja oferty
Wyszukanie oferty
Prezentacja oferty
Rezerwacja
Potwierdzenie
Chiny i Mongolia Wewnętrzna - wycieczka objazdowa
Nazwa:
Chiny i Mongolia Wewnętrzna - wycieczka objazdowa
Kraj:
Mongolia 
Standard:
***
Wyżywienie:
HB (śniadania, obiadokolacje)
Dojazd:
samolot
Oraganizator:
Data wylotu:
Długość pobytu:
Cena za osobę:
od: 0


Fot. Chiny i Mongolia Wewnętrzna
dostępne terminy i ceny :    
 
 
 
OPIS WYCIECZKI

Chiny i Mongolia Wewnętrzna

Trasa wycieczki:
PEKIN - BAOTOU - PUSTYNIA GOBI - ERDOS - STEPY MONGOLII WEWNĘTRZNEJ - HOHHOT - DATONG - TAIYUAN - PINGYAO - PEKIN

Program:

Dzień 1.
Wylot z Warszawy.

Dzień 2.
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu. Świątynia Nieba - największy obiekt sakralny cesarskich Chin, miejsce modłów o pomyślne plony w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Następnie czas na odpoczynek. Kolacja.

Dzień 3.
Śniadanie. Wielki Mur: jeden z cudów świata - możliwość wędrówki po jednym z najlepiej zachowanych odcinków chińskiego muru. Grobowce cesarzy z dynastii Ming - największa cesarska nekropolia; wizyta na terenie jednego z 13 grobowców. Wieczorem kolacja.

Dzień 4.
Śniadanie. Zakazane Miasto - zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Następnie Park Jingshan - znakomita panorama miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego „Wzgórza Węglowego". Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) - panorama i architektura największego i najważniejszego placu „Państwa Środka", spacer po zabytkowej uliczce Qianmen. Świat Jedwabiu - możliwość zakupów w wyspecjalizowanym domu towarowym. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Baotou (miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale).

Dzień 5.
Przyjazd do Baotou. Transfer na śniadanie w hotelu. Wizyta w klasztorze lamaistycznym Wudang, wzniesionym w 1749 roku. Krótkie zwiedzanie miasta. Kolacja.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd autokarem w kierunku pustyni Gobi. Pobyt w miejscu nazywanym Wąwozem Grających Piasków. Wspinaczka na wydmach. Dwugodzinna wyprawa na wielbłądach wgłąb pustyni. Lunch. W drodze powrotnej rzut oka na Żółtą Rzekę nazywaną przez Chińczyków „rzeką - matką". Przejazd autokarem do Erdos, gdzie znajduje się Mauzoleum Czyngis Chana. Kolacja.

Dzień 7.
Śniadanie. Przejazd autokarem w kierunku „krainy trawy" - w Mongolii Wewnętrznej należącej do Chin. Pobyt na stepach to możliwość podziwiania niezwykłej scenerii oraz poznania tajemniczej kultury mongolskiej. Po przyjeździe udział w lokalnej uroczystości powitalnej, której towarzyszy toast i powitalne pieśni. Mongolskie zwyczaje: wizyta u tradycyjnej rodziny, poznanie miejsca modłów - świętej góry Aobo. Fakultatywnie - możliwość przejażdżki konnej (dodatkowo płatne we własnym zakresie). Kolacja - m.in. tradycyjna regionalna potrawa - baranina jedzona rękoma. Wieczorem występy folklorystyczne. Nocleg w jurtach.

Dzień 8.
O świcie oglądanie wschodu słońca na stepach. Śniadanie. Przejazd autokarem do Hohhot, stolicy autonomicznego regionu Mongolii Wewnętrznej. Zwiedzanie pochodzącej z XVI w. Świątyni Dazhao z jej imponującym skarbem - srebrnym posągiem Buddy o wys. 3 m i wadze 1,5 tony. Następnie utrzymana w hinduskim stylu Świątynia Pięciu Pagód - jedna z najpiękniejszych budowli w mieście. Kolacja.

Dzień 9.
Śniadanie. Przejazd autokarem do Datong. Wizyta w Świątyni Huayan - znajdujący się na jej terenie Wielki Skarbiec to jedna z największych buddyjskich budowli w całych Chinach. Kolacja.

Dzień 10.
Śniadanie. Groty Yungang - największy miejscowy skarb buddyjskiej sztuki sakralnej. Przejazd do spektakularnie zawieszonej na skałach Wiszącej Świątyni. Dalsza jazda do Pingyao, po drodze wizyta w Pałacu Rodziny Qiao - gigantycznej posiadłości z okresu dynastii Qing, miejscu w którym nakręcono słynny film pt. „Zawieście czerwone latarnie". Przyjazd do Pingyao - małego miasteczka, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym czas zatrzymał się w miejscu setki lat temu. Kolacja. Nocleg w tradycyjnym domu gościnnym na terenie starego miasta.

Dzień 11.
Śniadanie. Starożytne mury miejskie. Historia chińskiej bankowości - wizyta w muzeum prezentującym pamiątki z okresu funkcjonowania pierwszego banku w dziejach Chin. Zabytkowe budowle ulicy dynastii Ming i Qing. Kolacja: tradycyjny chiński „gorący kociołek".

Dzień 12.
Śniadanie. Przejazd autuoarem do Taiyuan. Wizyta w świątyni Jinci słynącej ze znakomitych buddyjskich rzeźb. Przejazd pociągiem do Pekinu. Kolacja.

Dzień 13.
Śniadanie. Przejazd w pobliżu wioski olimpijskiej - krótki postój i możliwość zrobienia zdjęć. Świat Pereł - pokaz zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki). Letni Pałac - najpiękniejszy ogród cesarski w Chinach z licznymi pawilonami wkomponowanymi w piękno krajobrazu, spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, przejażdżka łodzią po zajmującym 2/3 powierzchni ogrodu jeziorze Kunming. Kolacja. Fakultatywnie - możliwość przejażdżki rikszami po terenie Hutongów (dodatkowo płatne we własnym zakresie).

Dzień 14 (15).
Śniadanie. Czas wolny uzależniony od godziny wylotu. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski z międzylądowaniem w porcie europejskim. Wieczorny przylot do Warszawy. W zależności od godziny wylotu z Pekinu możliwy przylot do Warszawy następnego dnia.

Zakwaterowanie:
W trakcie zwiedzania hotele *** - pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją (1 noc w jurtach - dni 7-8).

Wyżywienie:
HB oferuje:
śniadania w formie bufetu i obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju, pozostałe napoje dodatkowo płatne).

Wizy:
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 220 PLN/os.
Traveliada.pl pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo.
W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego oraz zdjęcia.
Dokumenty prosimy przesyłać na adres wskazany przez konsultanta Traveliada.pl, z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania dodatkowej opłaty 150 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty do odbioru podczas odprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane klientowi.

Cena zawiera:
przelot na trasie Warszawa - Pekin, Pekin - Warszawa z międzylądowaniem w porcie europejskim, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, lokalny transport (bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie; klimatyzowane autokary), zwiedzanie wg programu, serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota, zakwaterowanie w hotelach *** (1 noc w jurtach 7-8 dzień), wyżywienie wg programu.

Cena nie zawiera:
wizy chińskiej (220 PLN + 100 za pośrednictwo), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 205 USD/os.), napiwków (ok. 3 USD/os./dzień).

 
MONGOLIA

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY MONGOLIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Ułan Bator, Karakorum, wodospad Orkhon, klasztory Erdene Dzuu... To stąd wyruszały na zachód hordy, przed którymi drżała połowa świata. Podróż do Mongolii dostarcza niezapomnianych przeżyć. Jeśli chcesz oddalić się o całe lata świetlne od europejskiej nowoczesności, powinieneś zdecydować się na konną wyprawę przez mongolskie stepy. To będzie prawdziwa podróż w czasie, którą aż do dziś niewielu zuchwalców ośmieliło się przedsięwziąć. Egzotyka i oryginalne wrażenia gwarantowane.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W MONGOLII?Ułan Bator

Największą atrakcją stolicy Mongolii są: lamajskie klasztory — Czoj-dżin--lamn (ob. muzeum) i Gandan (czynne centrum buddyzmu); zespół pałacowy Bogd-ge-gena (przywódcy lamajskiego) w stylu chińskim, a także dzielnice jurtowe miasta, muzea i niektóre monumentalne obiekty użyteczności publicznej.


okolice Cecerleg i Charchorin

ruiny Karakorum — stolicy imperium Czyngis-chana, powstałej w XIII w.; klasztor Erdene Dzuu (XVI w.); uzdrowiska Chudżirt i Sziwert.


Południe kraju:

Okolice miasta Dalandzadgad, zwłaszcza ośrodek turystyczny Jolyn Am w Ałtaju Gobij-skim, piaszczyste fragmenty pustyni Gobi i tereny wykopaliskowe w Bajandzag, gdzie znaleziono kości dinozaurów.


Północ kraju:

Miejscowości położone wzdłuż drogi i linii kolejowej łączącej Ułan Bator z Ułan Ude w Rosji oraz zabudowania jednego z najcenniejszych zabytków sztuki lamajskiej, klasztoru Amarbajasgalant-chijd, położonego niedaleko Erdene.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO MONGOLII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o MongoliiJak dojechać do Mongolii?

Do Mongolii z Europy dolecieć można m.in. z Berlina, Frankfurtu i Moskwy. Z Rosji i Chin dotrzeć można pociągiem.

Kiedy jechać do Mongolii?

Najlepsza powa na wycieczkę lub wczasy to okres od maja do września. Wtedy unikniemy chłodów.

Co warto kupić w Mongolii?

Przepiękne dywany, tkaniny i wyroby z wełny, odzież ze skóry, kaszmir.

Co zabrać ze sobą do Mongolii?

Ciepłe ubranie, zapas przydatnych podczas podróży przedmiotów (na terenach wiejskich są problemy z kupieniem bardzo wielu rzeczcy).

Czy potrzebujemy wizę do Mongolii?

Tak. Obywatele polscy udający się do Mongolii muszą mieć wizy. Wydaje je Ambasada Mongolii w Warszawie, a także przedstawicielstwa konsularne Mon­golii na świecie. Jednokrotna wiza pobytowa kosztuje obecnie 40 USD, dwukrotna 50 USD, wielokrotna do 6 miesięcy 70 USD, wielokrotna roczna 140 USD. Koszt jednokrotnej wizy tranzytowej wynosi 18 USD, dwukrotnej 30 USD, a wie­lokrotnej 50 USD. Koszt wizy wjazdowej to 30 USD. Opłat można dokonywać w USD lub PLN. Czas oczekiwania na wizę wynosi 3 dni. Wizy ekspresowe są dwukrotnie droższe. W pil­nych przypadkach wizę mongolską można uzyskać na lotnisku Buyant Ukhaa w Ułan Bator, na granicznych stacjach kolejowych w Zamyn Uud i Sukhbaatar oraz na granicznym przejściu drogowym z Rosją w Altanbulag. Jednakże zalecane jest w dalszym ciągu pobieranie wiz w Ambasadzie Mongolii w Warszawie lub w którymkolwiek przedstawicielstwie kon­sularnym Mongolii na świecie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE MONGOLIIAmbasada Mongolii

ul. Rejtana 15 m.16, 02-516 Warszawa
tel.: 849 93 91
fax: 848 20 63, 849 93 91

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Ułan Bator

Diplomat 95 Ajlyn Oron Suuc VI ORC, PO BOX-1049, Ulaanbaatar-13
tel.: ( 00-976-11) 320 641, 321 926
fax: ( 00-976-11) 322 926, 320 576


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
GALERIA ZDJĘĆ
 
INNE
  asd as as asd ad dd as
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się aby otrzymywać darmowy newsletter:    adres e-mail:        |   rezygnacja z newslettera »

AKTUALNOŚCI:      reportaże polskainfo.pl  |  z kraju  |  ze świata  |  hotele  |  biura podróży  |  linie lotnicze  |  targi turystyczne  |  imprezy  |  transport  |  konkursy  |  promocje
PRZEWODNIK: atrakcje turystyczne  |  miejscowości  |  województwa  |  powiaty  |  reportaże  |  galeria  |  mapy turystyczne  |  formy rekreacji
REZERWACJE: wycieczki zagraniczne  |  wycieczki lastminute  |  hotele w Polsce  |  hotele na świecie  |  domki wakacyjne i apartamenty  |  bilety lotnicze  |  autokary  |  promy  |  czarter jachtów  |  ubezpieczenia turystyczne  |  wpożyczalnia samochodów
NOCLEGI: baza noclegowa w Polsce  |  noclegi nad morzem  |  noclegi w górach  |  noclegi nad jeziorem  |  noclegi w mieście
TURYSTYKA: katalog firm  |  prawo turystyczne  |  słownik turystyczny  |  słownik hotelarski  |  słownik lotniczy
POLSKAINFO: logowanie  |  panel użytkownika  |  rejestracja  |  o portalu  |  dla prasy  |  prasa o nas  |  reklama  |  partnerzy  |  regulamin  |  kontakt  |  facebook

© www.polskainfo.pl - wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt email: redakcja@polskainfo.pl