Informator turystyczny - strona startowa Turystyczny serwis społecznościowy - logowanie
Dzisiaj jest niedziela, 07 lutego 2016 roku, imieniny:
Zaloguj się | Rejestracja
wycieczki zagraniczne
Hotele w Polsce i na świecie
Bilety lotnicze
Autokary
Wypozyczalnia samochodów
Ubezpieczenia turystyczne
Domki wakacyjne na świecie
Czarter jachtów na świecie
WYSZUKIWANIE WYCIECZEK
Podstawowe opcje wyszukiwania:
Kierunek wyjazdu:
Kraj:
Region:
Rodzaj dojazdu:
samolot
autokar
wlasny
Wyjazd z:
Określ przedział czasowy:
Data od:
Data do:
Korzystne oferty cenowe:
last minute
promocja cenowa
wcześniej taniej
Opcje dodatkowe:
Rodzaj wyżywienia:
AI (wszystko w cenie)
FB (trzy posiłki)
HB (dwa posiłki)
BB (śniadanie)
OV (brak wyżywienia)
Standard hotelu:
*
**
***
****
*****
Zakres cenowy:
Cena od:
Cena do:
Rodzaj:
Biuro:
Nazwa:
Strona główna » Wycieczki » Mongolia » prezentacja oferty
Wyszukanie oferty
Prezentacja oferty
Rezerwacja
Potwierdzenie
Chiny i Mongolia Wewnętrzna - wycieczka objazdowa
Nazwa:
Chiny i Mongolia Wewnętrzna - wycieczka objazdowa
Kraj:
Mongolia 
Standard:
***
Wyżywienie:
HB (śniadania, obiadokolacje)
Dojazd:
samolot
Oraganizator:
Data wylotu:
Długość pobytu:
Cena za osobę:
od: 0


Fot. Chiny i Mongolia Wewnętrzna
dostępne terminy i ceny :    
 
 
 
OPIS WYCIECZKI

Chiny i Mongolia Wewnętrzna

Trasa wycieczki:
PEKIN - BAOTOU - PUSTYNIA GOBI - ERDOS - STEPY MONGOLII WEWNĘTRZNEJ - HOHHOT - DATONG - TAIYUAN - PINGYAO - PEKIN

Program:

Dzień 1.
Wylot z Warszawy.

Dzień 2.
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu. Świątynia Nieba - największy obiekt sakralny cesarskich Chin, miejsce modłów o pomyślne plony w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Następnie czas na odpoczynek. Kolacja.

Dzień 3.
Śniadanie. Wielki Mur: jeden z cudów świata - możliwość wędrówki po jednym z najlepiej zachowanych odcinków chińskiego muru. Grobowce cesarzy z dynastii Ming - największa cesarska nekropolia; wizyta na terenie jednego z 13 grobowców. Wieczorem kolacja.

Dzień 4.
Śniadanie. Zakazane Miasto - zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy z dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Następnie Park Jingshan - znakomita panorama miasta i Cesarskiego Pałacu ze słynnego „Wzgórza Węglowego". Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) - panorama i architektura największego i najważniejszego placu „Państwa Środka", spacer po zabytkowej uliczce Qianmen. Świat Jedwabiu - możliwość zakupów w wyspecjalizowanym domu towarowym. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Baotou (miejsca sypialne, 4 osoby w przedziale).

Dzień 5.
Przyjazd do Baotou. Transfer na śniadanie w hotelu. Wizyta w klasztorze lamaistycznym Wudang, wzniesionym w 1749 roku. Krótkie zwiedzanie miasta. Kolacja.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd autokarem w kierunku pustyni Gobi. Pobyt w miejscu nazywanym Wąwozem Grających Piasków. Wspinaczka na wydmach. Dwugodzinna wyprawa na wielbłądach wgłąb pustyni. Lunch. W drodze powrotnej rzut oka na Żółtą Rzekę nazywaną przez Chińczyków „rzeką - matką". Przejazd autokarem do Erdos, gdzie znajduje się Mauzoleum Czyngis Chana. Kolacja.

Dzień 7.
Śniadanie. Przejazd autokarem w kierunku „krainy trawy" - w Mongolii Wewnętrznej należącej do Chin. Pobyt na stepach to możliwość podziwiania niezwykłej scenerii oraz poznania tajemniczej kultury mongolskiej. Po przyjeździe udział w lokalnej uroczystości powitalnej, której towarzyszy toast i powitalne pieśni. Mongolskie zwyczaje: wizyta u tradycyjnej rodziny, poznanie miejsca modłów - świętej góry Aobo. Fakultatywnie - możliwość przejażdżki konnej (dodatkowo płatne we własnym zakresie). Kolacja - m.in. tradycyjna regionalna potrawa - baranina jedzona rękoma. Wieczorem występy folklorystyczne. Nocleg w jurtach.

Dzień 8.
O świcie oglądanie wschodu słońca na stepach. Śniadanie. Przejazd autokarem do Hohhot, stolicy autonomicznego regionu Mongolii Wewnętrznej. Zwiedzanie pochodzącej z XVI w. Świątyni Dazhao z jej imponującym skarbem - srebrnym posągiem Buddy o wys. 3 m i wadze 1,5 tony. Następnie utrzymana w hinduskim stylu Świątynia Pięciu Pagód - jedna z najpiękniejszych budowli w mieście. Kolacja.

Dzień 9.
Śniadanie. Przejazd autokarem do Datong. Wizyta w Świątyni Huayan - znajdujący się na jej terenie Wielki Skarbiec to jedna z największych buddyjskich budowli w całych Chinach. Kolacja.

Dzień 10.
Śniadanie. Groty Yungang - największy miejscowy skarb buddyjskiej sztuki sakralnej. Przejazd do spektakularnie zawieszonej na skałach Wiszącej Świątyni. Dalsza jazda do Pingyao, po drodze wizyta w Pałacu Rodziny Qiao - gigantycznej posiadłości z okresu dynastii Qing, miejscu w którym nakręcono słynny film pt. „Zawieście czerwone latarnie". Przyjazd do Pingyao - małego miasteczka, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w którym czas zatrzymał się w miejscu setki lat temu. Kolacja. Nocleg w tradycyjnym domu gościnnym na terenie starego miasta.

Dzień 11.
Śniadanie. Starożytne mury miejskie. Historia chińskiej bankowości - wizyta w muzeum prezentującym pamiątki z okresu funkcjonowania pierwszego banku w dziejach Chin. Zabytkowe budowle ulicy dynastii Ming i Qing. Kolacja: tradycyjny chiński „gorący kociołek".

Dzień 12.
Śniadanie. Przejazd autuoarem do Taiyuan. Wizyta w świątyni Jinci słynącej ze znakomitych buddyjskich rzeźb. Przejazd pociągiem do Pekinu. Kolacja.

Dzień 13.
Śniadanie. Przejazd w pobliżu wioski olimpijskiej - krótki postój i możliwość zrobienia zdjęć. Świat Pereł - pokaz zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki). Letni Pałac - najpiękniejszy ogród cesarski w Chinach z licznymi pawilonami wkomponowanymi w piękno krajobrazu, spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, przejażdżka łodzią po zajmującym 2/3 powierzchni ogrodu jeziorze Kunming. Kolacja. Fakultatywnie - możliwość przejażdżki rikszami po terenie Hutongów (dodatkowo płatne we własnym zakresie).

Dzień 14 (15).
Śniadanie. Czas wolny uzależniony od godziny wylotu. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski z międzylądowaniem w porcie europejskim. Wieczorny przylot do Warszawy. W zależności od godziny wylotu z Pekinu możliwy przylot do Warszawy następnego dnia.

Zakwaterowanie:
W trakcie zwiedzania hotele *** - pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją (1 noc w jurtach - dni 7-8).

Wyżywienie:
HB oferuje:
śniadania w formie bufetu i obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju, pozostałe napoje dodatkowo płatne).

Wizy:
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 220 PLN/os.
Traveliada.pl pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo.
W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego oraz zdjęcia.
Dokumenty prosimy przesyłać na adres wskazany przez konsultanta Traveliada.pl, z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania dodatkowej opłaty 150 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty do odbioru podczas odprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane klientowi.

Cena zawiera:
przelot na trasie Warszawa - Pekin, Pekin - Warszawa z międzylądowaniem w porcie europejskim, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, lokalny transport (bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie; klimatyzowane autokary), zwiedzanie wg programu, serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota, zakwaterowanie w hotelach *** (1 noc w jurtach 7-8 dzień), wyżywienie wg programu.

Cena nie zawiera:
wizy chińskiej (220 PLN + 100 za pośrednictwo), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 205 USD/os.), napiwków (ok. 3 USD/os./dzień).

 
MONGOLIA
PRZEWODNIK - MONGOLIA

Ułan Bator, Karakorum, wodospad Orkhon, klasztory Erdene Dzuu... To stąd wyruszały na zachód hordy, przed którymi drżała połowa świata. Podróż do Mongolii dostarcza niezapomnianych przeżyć. Jeśli chcesz oddalić się o całe lata świetlne od europejskiej nowoczesności, powinieneś zdecydować się na konną wyprawę przez mongolskie stepy. To będzie prawdziwa podróż w czasie, którą aż do dziś niewielu zuchwalców ośmieliło się przedsięwziąć. Egzotyka i oryginalne wrażenia gwarantowane.


Co warto zwiedzić w Mongolii?

Ułan Bator
Największą atrakcją stolicy Mongolii są: lamajskie klasztory — Czoj-dżin--lamn (ob. muzeum) i Gandan (czynne centrum buddyzmu); zespół pałacowy Bogd-ge-gena (przywódcy lamajskiego) w stylu chińskim, a także dzielnice jurtowe miasta, muzea i niektóre monumentalne obiekty użyteczności publicznej.

okolice Cecerleg i Charchorin
ruiny Karakorum — stolicy imperium Czyngis-chana, powstałej w XIII w.; klasztor Erdene Dzuu (XVI w.); uzdrowiska Chudżirt i Sziwert.

Południe kraju:
kolice miasta Dalandzadgad, zwłaszcza ośrodek turystyczny Jolyn Am w Ałtaju Gobij-skim, piaszczyste fragmenty pustyni Gobi i tereny wykopaliskowe w Bajandzag, gdzie znaleziono kości dinozaurów.

Północ kraju:
miejscowości położone wzdłuż drogi i linii kolejowej łączącej Ułan Bator z Ułan Ude w Rosji oraz zabudowania jednego z najcenniejszych zabytków sztuki lamajskiej, klasztoru Amarbajasgalant-chijd, położonego niedaleko Erdene.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZED WYJAZDEM DO MONGOLII:

Jak dojechać do Mongolii?
Do Mongolii z Europy dolecieć można m.in. z Berlina, Frankfurtu i Moskwy. Z Rosji i Chin dotrzeć można pociągiem

Kiedy jechać do Mongolii?
Najlepsza powa na wycieczkę lub wczasy to okres od maja do września. Wtedy unikniemy chłodów.

Co warto kupić w Mongolii?
Przepiękne dywany, tkaniny i wyroby z wełny, odzież ze skóry, kaszmir.

Co zabrać ze sobą do Mongolii?
Ciepłe ubranie, zapas przydatnych podczas podróży przedmiotów (na terenach wiejskich są problemy z kupieniem bardzo wielu rzeczcy)

Czy potrzebujemy wizę do Mongolii?
Tak. Obywatele polscy udający się do Mongolii muszą mieć wizy. Wydaje je Ambasada Mongolii w Warszawie, a także przedstawicielstwa konsularne Mon­golii na świecie. Jednokrotna wiza pobytowa kosztuje obecnie 40 USD, dwukrotna 50 USD, wielokrotna do 6 miesięcy 70 USD, wielokrotna roczna 140 USD. Koszt jednokrotnej wizy tranzytowej wynosi 18 USD, dwukrotnej 30 USD, a wie­lokrotnej 50 USD. Koszt wizy wjazdowej to 30 USD. Opłat można dokonywać w USD lub PLN. Czas oczekiwania na wizę wynosi 3 dni. Wizy ekspresowe są dwukrotnie droższe. W pil­nych przypadkach wizę mongolską można uzyskać na lotnisku Buyant Ukhaa w Ułan Bator, na granicznych stacjach kolejowych w Zamyn Uud i Sukhbaatar oraz na granicznym przejściu drogowym z Rosją w Altanbulag. Jednakże zalecane jest w dalszym ciągu pobieranie wiz w Ambasadzie Mongolii w Warszawie lub w którymkolwiek przedstawicielstwie kon­sularnym Mongolii na świecie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
Ambasada Mongolii
ul. Rejtana 15 m.16
02-516 Warszawa
tel. 849 93 91
fax 848 20 63, 849 93 91
e-mail: mongamb@ikp.atm.com.pl
Internet: www.ambmong.net7.pl

Ambasada RP w Ułan Bator
Diplomat 95 Ajlyn Oron Suuc VI ORC
PO BOX-1049, Ulaanbaatar-13
tel. ( 00-976-11) 320 641, 321 926;
fax ( 00-976-11) 322 926, 320 576
e-mail: polkonsulat@magicnet.mn
 
GALERIA ZDJĘĆ
 
INNE
  asd as as asd ad dd as
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się aby otrzymywać darmowy newsletter:    adres e-mail:        |   rezygnacja z newslettera »

AKTUALNOŚCI:      reportaże polskainfo.pl  |  z kraju  |  ze świata  |  hotele  |  biura podróży  |  linie lotnicze  |  targi turystyczne  |  imprezy  |  transport  |  konkursy  |  promocje
PRZEWODNIK: atrakcje turystyczne  |  miejscowości  |  województwa  |  powiaty  |  reportaże  |  galeria  |  mapy turystyczne  |  formy rekreacji
REZERWACJE: wycieczki zagraniczne  |  wycieczki lastminute  |  hotele w Polsce  |  hotele na świecie  |  domki wakacyjne i apartamenty  |  bilety lotnicze  |  autokary  |  promy  |  czarter jachtów  |  ubezpieczenia turystyczne  |  wpożyczalnia samochodów
NOCLEGI: baza noclegowa w Polsce  |  noclegi nad morzem  |  noclegi w górach  |  noclegi nad jeziorem  |  noclegi w mieście
TURYSTYKA: katalog firm  |  prawo turystyczne  |  słownik turystyczny  |  słownik hotelarski  |  słownik lotniczy
POLSKAINFO: logowanie  |  panel użytkownika  |  rejestracja  |  o portalu  |  dla prasy  |  prasa o nas  |  reklama  |  partnerzy  |  regulamin  |  kontakt  |  facebook

© www.polskainfo.pl - wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt email: redakcja@polskainfo.pl